Nieuws - 12th September 2019
Tags:

Een van onze basisbeginselen is om het simpel te houden

barcode_pr

Een van onze basisbeginselen is om het simpel te houden. We houden ervan dat het makkelijk is om mee te doen met een parkrun. Één ding vragen we echter wel van je en dat is om je barcode uit te printen en mee te nemen als je wilt dat je resultaten worden bijgehouden door parkrun in je eigen profiel.
 
parkrun is een wereldwijde organisatie met meer dan 6 miljoen mensen in haar uitslagen database. Iedere week worden door onze vrijwilligers de tijden genoteerd, persoonsgegevens gescand en data geüpload naar onze parkrun supercomputer! Onze servers matchen de gegevens met de database om zo de resultaten in tabellen weer te geven.
 
Jouw barcode zorgt ervoor dat onze vrijwilligers gemakkelijk jouw gegevens kunnen opslaan door jouw barcode te scannen. Maar er zijn nog meer redenen om je barcode uit te printen, mee te nemen en  te laten scannen:
 
1. Op de geprinte barcode staat jouw naam vermeld. Het is namelijk veel leuker om elkaars naam te gebruiken, al is het maar een kort gesprekje.
 
2. De geprinte barcode bevat ook gegevens in geval van nood. Dit noemen we ook wel jouw gegevens ‘in case of emergency’ of ICE. Deze gegevens samen met jouw naam komen je veiligheid ten geode en maken zorgverlening in geval van onverhoopte calamiteiten ene stuk makkelijekr.. Barcodes op je telefoon of horloge, daarvan kunnen we niet garanderen dat we al die informatie te zien krijgen in geval van nood.
 
3. Een barcode erbij  pakken op je mobiele apparaat duurt vaak langer dan je geprinte barcode tonen, dit kan de rij aan de finish ophouden, vooral bij grotere deelnemersaantallen.
 
4. Technologie is continu in beweging, zowel hardware als apps updaten continu. Wat vandaag nog werkt kan morgen ineens niet meer werken.
 
5. Zoals al eerder vermeld kunnen we ook niet garanderen dat we de barcode op je telefoon of horloge altijd goed kunnen scannen.
 
We weten dat er veel mensen zullen zijn die hier nog vragen over hebben. Hieronder hebben we de antwoorden vermeld van de meest voorkomende vragen:
 
Q: is het meenemen van een geprinte barcode geen barrière voor mensen die geen printer hebben?
 
A: Het zal maar om een handvol mensen gaan maar zelfs dan proberen we te helpen. De meeste mensen hebben toegang tot een printer op het werk of in een openbare bibliotheek. Je hoeft maar eenmalig één pagina te printen. We zijn er van overtuigd dat iedereen met een smartphone of smart horloge toegang heeft tot een printer. Wij maken ook armbandjes en plastic muntjes met daarop je barcode, die zijn verkrijgbaar via het web. Je kan die bestellen en levering geschied binnen enkele dagen. Wij regelen de rest, dus al het andere elke week voor parkrun, we gaan er alleen van uit dat jullie de geprinte barcode zelf mee kunnen nemen.
 
Q: mijn scherm werkt niet bij de scanners, waarom wordt deze niet geaccepteerd?
 
A: We weten dat er aantal schermen wel werken. Echter als wij zeggen dat wij een aantal schermen kunnen scannen dan gaan wij scheppen we de verwachting dat wij alle schermen kunnen scannen terwijl wij weten dat het scannen op de meeste schermen niet (goed) werkt.
 
Q: Waarom kunnen de gegevens niet handmatig worden ingevoerd als mijn scherm niet gescand kan worden?
 
A: Goede vraag. Een van de belangrijkste redenen dat wij dit niet kunnen doen is het volgende. Als iemand zijn barcode bekend is kunnen wij dit makkelijk handmatig invullen. Echter het probleem doet zich voor als barcodes verkeerd worden opgeschreven (denk aan zweterige handen op een stuk papier na het rennen of een niet leesbaar handschrift van een van onze vrijwilligers!). Als dit zich voordoet zullen onze vrijwilligers in een database van meer dan 6 miljoen mensen moeten gaan zoeken. Er zijn heel veel mensen met dezelfde naam in deze database! Daarnaast zijn er ook nog mensen die zich registreren met doopnamen of die hun gegevens niet updaten. Dit betekent dat het enige tijd kan duren voordat we handmatig iemand in ons systeem hebben gevonden. Als we onze regels een beetje versoepelen zullen we een aantal handmatige gegevens per week moeten invoeren wat misschien geen problemen veroorzaakt. Echter worden onze evenementen steeds groter en events kunnen dan ineens 50 of 100 handmatige accounts hebben per week en als deze wat lastiger te vinden zijn dan kunnen onze vrijwilligers hier op zaterdagochtend heel wat tijd aan kwijt zijn.
 
Waar het op neer komt is dat een geprinte barcode snel en consistent werken op onze wekelijkse parkruns. Het helpt ons om alles overzichtelijk te houden. Onze ‘geen geprinte barcode – geen tijd’ principe is hierin heel zwart wit, net als de barcode zelf.
 
Nog een laatste mededeling, wees alstublieft aardig tegen onze vrijwilligers. Als je te horen krijgt dat ze jouw code op je telefoon of horloge niet kunnen scannen, respecteer dit dan. Vraag ze niet om jouw naam te noteren. Kom de week erna gewoon terug met jouw geprinte barcode. Wij zijn er iedere zaterdag. En regelen het dan samen met je.

Deel met je vrienden:

COVID_APR_WEEK_NEWS1-900x416

COVID-19 (Coronavirus) Update: 13 april

Het was fantastisch om te zien dat 48 junior parkrun evenementen afgelopen zondag terugkeerden in Engeland. Maar liefst 4.000 kinderen passeerden de finishlijn waarvan 1.000 voor het eerst meededen. We zijn ongelofelijk trots op alle evenement-teams die voor het eerst in 13 maanden hun evenement organiseerden en we zijn onder de indruk van de overwegend…

COVID_APR_WEEK_1_NEWS

COVID-19 (Coronavirus) Update: 6 april

De situatie rondom Covid-19 (Coronavirus) kunnen we met gemak voor bijna ieder parkrun-land als turbulent omschrijven.   Sommige parkrun-landen gaan toenemende lockdown restricties tegemoet, Andere landen beginnen langzaam het licht aan het einde van de tunnel te zien.   In Zuid-Afrika paste de overheid de richtlijnen binnen Alert level 1 aan waardoor de capaciteit voor…